بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری می رسد

بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری می رسد
جمعه 03 نوامبر 2017

bn-m-01-2a3a4dc5-l-1495003862

اقتصاد ایران: بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد با هدف انجام تحقیقات و آموزش‌های لازم در جهت گسترش انجام پیوند قرنیه و صلبیه به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، علی رحیمی مدیر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلام این خبر افزود: بانک چشم با زیر بنای ۷۰۰ متر مربع و در طبقه فوقانی ساختمان کلینیک ویژه شهرک دانش و سلامت  ساخته شده است.

وی افزود: این بانک شامل واحدهای اداری و کلین روم متشکل از اتاق پذیرش، شستشوی و آزمایشات و عمل و بسته‌بندیی و ذخیره در بانک و ارسال به واحد درخواست‌کننده است که با هدف انجام پیوند قرنیه و صلبیه، تهیه و نگهداری بافت‌های چشمی از جسد اهداکنندگان به منظور انجام پیوند قرنیه و صلبیه، همچنین آگاه کردن مردم نسبت به ارزش‌های والای انسانی و درمانی پیوند و تشویق به اهدای قرنیه خود پس از فوت ساخته شده است.

رحیمی خاطر نشان کرد: ازجمله فعالیت‌های دیگر بانک چشم، راه‌اندازی و تجهیز بخش‌های آسیب‌شناسی چشم (پاتولوژی چشم و اسکن کانفوکال قرنیه) جهت تشخیص و مدیریت به موقع بیماری های مختلف چشمی است.

وی با اشاره به اینکه این بانک با رویکرد اقتصاد مقاومتی و بر اساس استانداردهای ساخت و ساز مورد تایید وزارت بهداشت ساخته است اظهار داشت: با توجه به اهمیت گردشگری سلامت این بانک می‌تواند کمک بزرگی به جذب گردشگران به شهر مشهد و ارز آوری بیشتر داشته باشد.

مدیر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: افزایش زمینه آموزش پزشکی و اجرای پژوهش های علمی کاربردی و کاهش هزینه های ناشی از اعزام بیمار به دیگر مناطق کشور از دیگر مزایای ساخت بانک چشم محسوب می شود.

ارسال شده در بلاگ توسط www.redeka.net